SMF Nedir?

June 30, 2011 – 12:36 am

Smf, açılımı Simple Machines Forum olan, kurulum ve kullanımındaki kolaylıkla tanınan, Vbullettin,PhpBB gibi bir forum scriptidir.Vbullettin ve PhpBB’ye göre daha yeni olmasına rağmen Smf kısa zamanda büyük yol kat etmiştir ve ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. PHP,MySQL arabiriminde calisan SMF coklu dil destegi sagladigi gibi XHTML,XML,RSS,WAP desteklerini de kullanicilarina sunuyor.

Kullanıcıların en çok üzerinde durduğu noktalardan birisi de elbette güvenlik.Smf’de güvenlik I.P tabanlı güvenlik seçenekleri ile sağlanmakta ve forumunuz bu şekilde saldırılardan korunmaktadır.Smfyi diğer forumlardan ayıran en önemli özelliklerden biri de SSI desteğidir.SSI desteği ile harici PHP ile kodladığınız yazılımları foruma entegre edebilir, ayrıca forumunuzdan da bilgileri dışarıya verebilirsiniz.

Smf’nin kurulumu oldukça basittir.Cpanel’inizden fantastico de luxe’e girerek ilgili sekmeden smf’yi kurmanız yeterlidir.Talebiniz doğrultusunda bu işlem bizim tarafımızdan ücretsiz olarak da gerçekleşmektedir.

Ayrıntılı bilgi için http://www.simplemachines.org/ u ziyaret edebilirsiniz.

Post a Comment